Tarihçe

1976 senesinde Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Ali Pesen dönemin öncü çivi ve tel üreticisi, Aslan Marka’nın da sahibi olan bir fabrikada stajyer olarak işe alınmıştı. İşe olan ilgisi ve yatkınlığı sayesinde kadrolu olarak mekanik atölyede çalışmaya başlamış ve 1979 senesinde üniversiteden mezun olduktan sonra üretim müdürlüğüne kadar yükselmişti. 1987 senesinde fabrika haliç projesi sebebiyle Ayvansaray’dan Pendik/Kurtköy ilçesine taşınmış ve 1992 senesine kadar faaliyetlerini sürdürmüştür. İşletme sahiplerinin şirketi satma kararı üzerine kendilerinden fabrikayı kiralayan ve markayı devralan Ali Pesen için serüven başlamıştır.

 

1992 Yılında şahıs firmasını kurdu ve fabrikayı kiraladı.

1996 Yılında fabrikayı satın aldı.

2000 Yılında ilk galvaniz hattını kurdu.

2002 Yılında ilk İtalyan Vitari dikenli tel makinelerini almaya başladı.

2004 Yılında ilk İtalyan Team Meccanica tel çekme makinelerini almaya başladı.

2010 Yılında eski galvaniz hattını yıkıp Belçika asıllı dünyaca ünlü F.I.B. firmasıyla yeni galvaniz hattını kurdu.

2014 Yılında panel teli üretimine uygun ikinci galvaniz hattını kurdu

 

Her geçen gün kendini yenilemeye devam eden ASLANLI TEL SANAYİ günümüzde Avrupa başta olmak üzere 35 ülkeye ihracat yapmaktadır.

Misyon

Özellikle çit sektörüne yönelik tel üretiminde kendini uzmanlaştıran, gelişen teknolojiye ayak uyduran, esnaf karakterini kaybetmeden kurumsal anlayışla yönetilen bir marka olmak.

Vizyon

Yurt dışındaki çit üreticilerine yönelik bir tedarik zinciri oluşturmak, yurtiçinde olduğu gibi uluslararası pazarlarda da güvenilir bir marka olmak.

BÜTÜN HAKLARI SAKLIDIR 2016 ASLANLI TEL SANAYİ

BÜTÜN HAKLARI SAKLIDIR 2016 ASLANLI TEL SANAYİ